TECHNIKUM NR 2 IM. GEN. ANTONIEGO PIWOWARCZYKA
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 2 IM. GEN. ANTONIEGO PIWOWARCZYKA

 

   

 

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

KONECKI MARSZOBIEG - TROPEM WILCZYM
29 lutego w  Powiatowym Marszobiegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" naszą szkołę reprezentowali w większości uczniowie klas pierwszych: Sz. Makuch, D. Pluta i P. Połeć (I fg), S. Wróbel i Ł. Jałowiecki (I mg), K. Szulc (I fp) oraz W. Cholewińska (III fk). Była to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Końskich, Wszechnicę Konecką wraz ze Stowarzyszeniem Sportowym „ImperActive” i „Aktywny Ćmińsk”. Trasa liczyła symboliczne 1963 m (rok śmierci ostatniego z żołnierzy).  W marszobiegu poświęconym pamięci żołnierzy wyklętych, którego start i meta znajdowały się pod starostwem, wzięło udział prawie 500 osób. Wśród nich byli m.in. poseł na sejm, członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego, a także opiekunowie naszej reprezentacji, M. Kowalczyk i S. Ferencz.

                                                                                                                                                                                                                                               opracowała: M. Makuch

DZIEWCZYNY GÓRĄ!
27 lutego w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Koneckiego naszą szkołę reprezentowały dwie pary: W. Bąbik (III fks) i K. Mularczyk (III ms) oraz K. Luzeńczyk (II fk) i W. Basiak (I fp). W zawodach, które odbyły się w ZSP nr 1 w Końskich, uczestniczyło sześć szkół średnich z terenu powiatu koneckiego. Sukcesem zakończył się udział debla W. Bąbik i K. Mularczyk. Dziewczyny zakwalifikowały się do finału, w którym po zaciętej grze uległy zawodniczkom z I LO. Zdobyły tytuł wicemistrzyń powiatu, zajmując II miejsce i awansując do finału wojewódzkiego. Opiekunem zawodniczek była pani M. Kowalczyk. 28 lutego do zawodów przystąpili chłopcy. W skład drużyny weszli: P. Soika (III ms), M. Błaszczyk (II w), K. Juszyński (II w) i Sz. Wiśniewski (I mp). Opiekunem był pan  A. Ciszek.
Niestety, panowie nie powtórzyli sukcesu swoich koleżanek. :(
                                                                                                                                                                                                                                             opracowała: M. Makuch

FRYZJERZY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W KOŃSKICH
19 lutego na zaproszenie Rady Rodziców uczniowie klasy I fg oraz III fks wraz opiekunką panią B. Szteleblak odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Przygotowywali uczestników szkolnego balu karnawałowego. Wykonywali malowanie włosów, body peiting (malowanie twarzy i ciała), a także fryzury, czyli tradycyjne loki, koki, warkocze oraz irokezy. Po raz pierwszy promowały szkołę w ten sposób uczennice klasy pierwszej.                                                                                                                                  opracowała M. Makuch

NA BAL KARNAWAŁOWY
13 lutego fryzjerzy z klasy III fk na zaproszenie pani dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Końskich udali się z wizytą „roboczą” do przedszkolaków. Uczniowie pracowali nad fryzurami na bal karnawałowy. Prawdziwą furorę wśród dziewcząt, niezmiennie, zrobiły loki, a wśród chłopców – irokezy. Młodzi fryzjerzy wykazali się również talentem animatorów. Doskonale poprowadzili bal karnawałowy i bawili się razem z dziećmi. Opiekunką grupy była pani B. Szteleblak.
                                                                                                                                                                                                                                                opracowała M. Makuch

POTYCZKI SŁOWNE

W dniach 9 - 20 grudnia osiemnastu przedstawicieli klas I mp, I fg, I fp, II fks, II w, III fk oraz III mks uczestniczyło w konkursie bibliotecznym Potyczki słowne. Uczniowie mieli za zadanie wyjaśnić zwroty obcojęzyczne, dopisać wyrazy bliskoznaczne lub przeciwstawne, a także uzupełnić znane powiedzenia. Finał zdominowały panie. Zwyciężyła K. Mularczyk (III ms). Drugie miejsce zajęła A. Maciążek (III fk), a trzecie – M. Ambroziak (I fp). Finaliści otrzymali nagrody. Organizatorem była pani A. Łyczek. 

Po raz kolejny okazało się, że najbardziej wygadane są kobiety!

opracowała: M. Makuch

JASEŁKA
17 grudnia słowami księdza Jana Twardowskiego rozpoczęliśmy w tym roku jasełka bożonarodzeniowe. Święta Bożego Narodzenia - to tajemnica, której niepodobna ani zrozumieć, ani sobie wymyślić. Jezus - Bóg przychodzi na świat jako słabe, bezbronne niemowlę, dopiero z czasem zaczyna chodzić, mówić, dorastać. Skoro podjął nasze ludzkie życie, wszystko, co ludzkie może okazać się święte: nasza praca, nasze zmęczenie, nasza ludzka miłość, samotność, cierpienie.  Montaż słowno – muzyczny o tajemnicy Bożego Narodzenia  przeplatały wiersze, kolędy i piosenki o tematyce świątecznej, np.:„ Mario czy ty wiesz'',  pastorałka  "Od serca do ucha". Uroczystość wprowadziła nas w atmosferę pięknych przeżyć i wspomnień. Całość przygotowali uczniowie klas: III fk, II fks, I fp oraz I fg  pod opieką pań M. Miler i A. Ciaś.                                                                      opracowała M. Makuch

ŚWIĄTECZNY WOLONTARIAT
9 - 18 grudnia została przeprowadzona zbiórka zużytej srebrnej biżuterii z przeznaczeniem na budowę studni w Czadzie. Projekt ten można wesprzeć na kilka sposobów: przekazać darowiznę, przesłać starą srebrną lub złotą biżuterię, zakupić krzyżyk sercański powstały z przekazanych Sekretariatowi precjozów, wziąć udział w projekcie Zbieramto w parafii, czyli okresowych zbiórkach śmieci: papieru, elektrośmieci, złomu metalowego. Do tej pory powstało 112 studni w Czadzie. W akcję zaangażowały się wolontariuszki A. Nowak i W. Saługa, w obecności których srebrne ozdoby zostały zważone. 113 gramów tego kruszcu  przekazaliśmy na adres Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie. Wolontariuszki: A. Nowak, W. Saługa i A. Maciążek przygotowały również kartki z życzeniami świątecznymi dla 18-letniej Weroniki z Lutoryża na Podkarpaciu. Dziewczyna jest przykuta do łóżka z powodu rdzeniowego zaniku mięśni i te kartki to dla niej jedyny łącznik ze światem. Nad tymi działaniami czuwała opiekunka szkolnego wolontariatu, pani A. Ciaś.
                                                                                                                                                                                                                                                   opracowała: M. Makuch

FRYZJERZY W TOMASZOWIE
12 grudnia  uczniowie naszej szkoły, M. Pomykała (modelka D. Myśliwiec) oraz M. Słowik (modelka Z. Domagała) wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim o Puchar Starosty Tomaszowskiego Bitwa o włos w Tomaszowie Mazowieckim. Znaleźli się wśród  20 uczestników z Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Skarżyska - Kamiennej, Opoczna i Rawy Mazowieckiej.Zawodnicy mieli za zadanie wykonać stylizację fryzjerską zgodnie z hasłem przewodnim konkursu "W ślad za Antoinem - kobieta XXI wieku". Organizatorzy przypomnieli w ten sposób postać Antoniego Cierplikowskiego z Sieradza, mistrza fryzjerstwa, który w Paryżu zrobił karierę międzynarodową. Antoine czesał znane osoby, nawet koronowane głowy w Europie i Ameryce. Uczniów klasy drugiej i trzeciej przygotowywała pani B. Szteleblak.
                                                                                                                                                                                                                                                  opracowała: M. Makuch

SPORY NA LINII KONSUMENT- HANDLOWIEC

25 listopada uczniowie klas II w  oraz I mp w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości spotkali się z panią Rzecznik Praw Konsumenta, J. Bogacką-Urban. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z pracą rzecznika praw konsumenta, przedstawienie zasad polityki konsumenckiej a także  praw przysługujących klientom w konfrontacji ze sprzedawcami i handlowcami. Spotkanie zorganizowała pani W. Banasik.
                                                                                                                                                                                                                                                  opracowała: M. Makuch

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

W tym roku szkolnym, od września do końca października 2019 zebraliśmy 39 kg nakrętek plastikowych. Zostały one przekazane choremu rodzeństwu Kai i Kacprowi. Dzieci cierpią na nieuleczalną rzadką chorobę genetyczną – rdzeniowy zanik mięśni. Pieniądze są potrzebne na kosztowną i niezbędną rehabilitację. Opiekunkami zbiórki są panie W. Banasik i A. Ciaś.
                                                                                                                                                                                                                                                  opracowała: M. Makuch

OTRZĘSINY
29 października odbyły się jak co roku, otrzęsiny klas pierwszych. Uczestnicy musieli wykazać się różnymi sprawnościami, taneczną (Makarena) wokalną (odtworzenie wysłuchanego utworu), ruchową (jedzenie jabłka i picie mleka bez użycia rąk, bieg w worku) oraz wiedzy o szkole, np.: należało podać nazwisko dyrektora. Była również konkurencja - niespodzianka dla wychowawców pierwszaków, w której nauczyciele mięli za zadanie przeliterować długie i skomplikowane wyrazy. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w ww. konkurencjach i chętnie się bawiła. I miejsce (jeden dzień bez pytania) wywalczyły dwie klasy: I fg i I fp, II - I mp, III - I mg. Zabawę poprowadziły uczennice klasy III fks: A. i I. Dukat. Pomagali im: W. Cholewińska i M. Mendygrał. Nad przebiegiem zabawy czuwała pani: W. Banasik.
                                                                                                                                                                                                                                               opracowała: M. Makuch

ZAJĘCIA W TERENIE
22 października grupa sprzedawców z klasy trzeciej pod opieką pani W. Banasik odbyła zajęcia lekcyjne w  sklepie Tesco w Końskich. Pod okiem pani kierownik uczniowie zapoznali się z organizacją i funkcjonowaniem placówki, tj. składaniem zamówień, przyjmowaniem towaru, rozkładaniem na półkach, sortowaniem. Czterogodzinne zajęcia minęły bardzo szybko, a uczniowie poznali pracę sprzedawcy od strony praktycznej.
                                                                                                                                                                                                                                                 opracowała: M. Makuch

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
15 października, podczas uroczystej akademii z okazji święta nauczycieli, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Reprezentowali je: M. Śliwińska i B. Rokita (I fp) N. Kałuża i P. Połeć (I fg), K. Brzeziński i D. Tatar (I mp) oraz A. Makuch i Ł. Jałowiecki (I mg).
                                                                                                                                                                                                                                              opracowała: M. Makuch

TURNIEJ KOSZYKÓWKI
5 listopada nasza drużyna reprezentowała szkołę na Powiatowym Turnieju Piłki Koszykowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Koneckiego, który odbył się w Stąporkowie. Zespół w składzie: K. Derlichowski, J. Gil, K. Juszyński, D. Kuleta, Ł. Stępień, P. Stępień, J. Szewczyk (II w) oraz Sz. Piotrowski (II fks), K. Świtoń (I mg) dzielnie walczył, rywalizując z zawodnikami z innych szkół ponadpodstawowych z powiatu koneckiego. Szczególnie dobre wyniki nasi zawodnicy osiągali w rzutach. Opiekę nad drużyną sprawował S. Ferencz.
                                                                                                                                                                                                                            opracowała: M. Makuch

ŚWIĘTOKRZYSKIE DLA EUROPY

17 października uczeń naszej szkoły P. Pachuc (I fp) uczestniczył w finale konkursu fotograficznego Świętokrzyskie dla Europy, który odbył się w Kielcach, gdzie z rąk wojewody Agaty Wojtyszek odebrał wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych. Spośród stu prac jury konkursu zakwalifikowało fotografie, które weszły do ścisłego finału. Praca naszego kolegi znalazła się wśród pięciu projektów finałowych. Zwycięzców wyłoniło głosowanie na Facebooku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zadaniem uczestników było zamieszczanie zdjęć upamiętniających lokalnych bohaterów i miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi oraz ukazanie zmian w naszym województwie dzięki członkostwu w Unii Europejskiej.    Nasz reprezentant utrwalił tablicę pamiątkową znajdującą się w Cisie poświęconą Mariannie Cel, ps. Teresa, która należała do oddziału majora Hubala. Opiekę nad uczniem sprawowała pani M. Makuch. Gratulujemy sukcesu!

opracowała: M. Makuch

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROZSTRZYGNIĘTY

W dniach 15-17 października na stadionie OSiR w Końskich odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Koneckiego, zorganizowany przez naszą szkołę. Reprezentacje sześciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego w wyniku losowania zostały rozstawione w dwóch grupach. W grupie A znalazły się drużyny: ZSP nr 1, I LO i ZSP nr 3, a w grupie B: II LO, ZSP Stąporków oraz ZSP nr 2. 15 października zostały rozegrane trzy mecze eliminacyjne w grupie A:  ZSP nr 1 – I LO (0:0); I LO – ZSP nr 3  (4:0); ZSP nr 1 – ZSP nr 3  (0:3). Do półfinału awansowały zespoły II LO i ZSP nr 3. 16 października w grupie B zmierzyli się zawodnicy: II LO – ZSP Stąporków  (0:0); ZSP Stąporków – ZSP nr 2  (3:1);  II LO – ZSP nr 2  (6:3) Z grupy wyszły reprezentacje  II LO i ZSP Stąporków. 17 października dwa mecze półfinałowe, II LO – ZSP nr 3  (0:2) oraz I LO – ZSP Stąporków  (9:1) wyłoniły kandydatów do ścisłego finału. W rozgrywkach finałowych o pierwsze miejsce walczyły drużyny ZSP nr 3 i  I LO  (0:1), a o trzecie II LO - ZSP Stąporków  (1:1). Ten mecz został rozstrzygnięty dzięki rzutom karnym, 2:3 zwyciężył zespół ZSP Stąporków. Wszystkie mecze sędziowali: M. Skoczylas i P. Michalski. Nasza drużyna, jak na gospodarzy przystało, zapewniła dobre samopoczucie gościom i nie wyszła z grupy. Trenerzy zaryzykowali i postawili na młody zespół, składający się przede wszystkim z uczniów klas pierwszych. Liczymy na nich za rok! Puchar Starosty zdobyła reprezentacja I LO. Wicemistrzem powiatu została drużyna ZSP nr 3. Na trzecim miejscu uplasował się ZSP Stąporków, a na czwartym - II LO.

Puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczali: Starosta Konecki Grzegorz Piec, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego Krzysztof Stachera oraz Dyrektor ZSP nr 2 Jan Rybiński. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: A. Ciszek i S. Ferencz, a opiekę medyczną zapewniła pani D. Mika.

tekst opracowała: M. Makuch

"WIEM, CO ZROBIĆ, GDY…"
2 października nasza szkoła zorganizowała, po raz kolejny,  powiatowy konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych pod nazwa „Wiem, co zrobić, gdy…”. Przybyłych gości, uczestników i ich opiekunów powitał dyrektor Jan Rybiński. Byli nimi: wicestarosta Wiesław Skowron,  komendant HP Końskie, pani Monika Jedynak oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich,  Krzysztof Stachera. Konkurs poprowadził pan A. Ciszek. Zawodnicy po wylosowaniu kolejności, wykonywali po trzy zadania, czyli udzielenie pomocy porażonemu prądem, u którego wystąpiło zatrzymanie akcji serca, poparzonemu gorącą wodą oraz osobie, która ma otwarte złamanie przedramienia. Zmagania konkursowe zostały rozstrzygnięte w wyniku dogrywki, która polegała na wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.        Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: M. Kiełbowski - Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Polskiej, oddział w Końskich,  M. Szyposzyński - przedstawiciel Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich oraz pani D. Mika - pielęgniarka ZSP nr 2 w Końskich. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie w składzie: J. Kubka , J. Skwarek i M. Wiaderny pod opieką pani B. Gonerki. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Królewcu, czyli J. Szymkiewicz, J. Lachowska i A. Kowalczyk pod opieką pani M. Grzeszczuk. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Miedzierzy. W zespole wystąpili N. Arabasz, K. Maleszak i W. Maleszak pod opieką pani M. Grzeszczuk. Po części konkursowej odbył się pokaz gaszenia różnych rodzajów pożarów, m.in. płonącego oleju, w wykonaniu  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Końskich, Hufiec Pracy Końskie oraz Państwowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna  w Końskich. Konkurs zorganizowali nauczyciele: A. Ciszek, S. Ferencz, E. Młodawska.
                                                                                                                                                                                                                                  tekst opracowała M. Makuch

NOWY ROK SZKOLNY 2019/20
2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Naukę w różnych zawodach w szkole branżowej rozpoczęły cztery klasy pierwsze. Uroczystość rozpoczął dyrektor Jan Rybiński, który powitał zgromadzoną młodzież, ich rodziców i nauczycieli. Przypomniał także znaczenie daty 1 września w historii Polski.
                                                                                                                                                                                                                                      opracowała: M. Makuch

 

 

 

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT Z NAMI

PATRON SZKOŁY

70 - LECIE SZKOŁY   

ERASMUS+

POWER

PROJEKTY POKL

PROGRAMY, AKCJE
PROJEKTY...

NABÓR

KIERUNKI                   
KSZTAŁCENIA             

PROGRAM
PROFILAKTYCZNO-
WYCHOWAWCZY

KALENDARZ ROKU
SZKOLNEGO
   

O SZKOLE

KADRA

PRACOWNIE

OSIĄGNIĘCIA

Z ŻYCIA SZKOŁY      

ORGANIZACJE

BIBLIOTEKA

KONKURSY

DLA UCZNIA

STATUT SZKOŁY

PODRĘCZNIKI